Zalim değil Alimsin zaman…

Herkesin zaman zaman zalimsin zaman dediğini duyar gibiyim oysaki zalim kelimesi anlam bakımından oldukça olumsuz bir betimleme içeriyor. Hiç mi olumlu şeyler olmuyor bu zaman zarfında? Elbette oluyor ve olumlu şeyler hoş bir anı olarak kalıyor. Unutulmuyor, anımsanınca gülümsemeye neden oluyor. Bu yaşanmışlığın içerisinde zalimlik nerede?

Çocuklarımızı büyütürken yaşadığımız güzel dakikalar var bu zamanın içinde ve onlarla olan duygulara zalimlik karıştırmak hoş olmaz bence. Tabii ki bu zaman içerisinde olumsuz duygular yaşanıyor, aksilikler, üzüntüler, yıpranmalar oluyor ama bunlar bizi biz olmaya, davranışlarımızı şekillendirmeye, ders çıkartıp bundan sonra böyle davranacağım diyerek bilinçli düşünmeye yöneltiyor. Yani zaman asla zalim değildir; bizi pişiren, güç veren bir öğretmen gibi ışık tutan bir eğiticidir. Zaman, sen hayatta akan en olumlu, en doğru gerçeksin; “Alimsin zaman”.

Akıp giden zamanın elinizden kayıp gitmesine izin vermeyin. Zamanınızı iyi değerlendirin, verimli geçirin. En çokta ailenizle kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin. Buna onlarında, sizin de ihtiyacınız var. Sağlıklı, huzurlu ve hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın